Porady Kulinarne

Co jeść żeby mniej chorować

28 Sierpień
Twoja dieta ma przeważający wpływ na nasze zdrowie. Jedząc wysoko przetworzona żywność, z dużą ilością tłuszczów, soli i cukru, jesteś o wiele bardziej podatny na wszelkiego rodzaju dolegliwości zdrowotne. W tej poradzie postaramy się krótko przedstawić co jeść aby uniknąć tego rodzaju problemów.

Jak prawidłowo i zdrowo przyrządzić mięso

28 Sierpień
W tej poradzie chcielibyśmy przedstawić kilka wskazówek w jaki sposób poprawnie i przede wszystkim zdrowo przygotować mięso. Pamiętaj, że źle przygotowane mięso może być źródłem szkodliwych dla zdrowia bakterii, a poddane złej obróbce termicznej, może zawierać związki toksyczne oraz rakotwórcze.

Jaki chleb wybierać, a jakiego unikać

25 Sierpień
Chleb to jeden z podstawowych produktów po jaki sięgamy podczas zakupów. Rodzajów pieczywa w sklepach jest jednak bardzo wiele i nie zawsze wiadomo, który najlepiej wybrać, który jest najzdrowszy, a który nie koniecznie.

Jak wykorzystać resztę niewypitego szampana

20 Grudzień
Często zdarza się, że po zabawie sylwestrowej lub po przyjęciu zostanie nam trochę szampana, którego nikt nie wypił. Szkoda wylać do zlewu, a do następnej imprezy napój będzie już niezdatny do użytku. Poniżej opisuję kilka pomysłów, co w takiej sytuacji zrobić.