Chlebowe paluszki Grissini z rozmarynem
Maślane paluszki chlebowe prosto z Włoch. Świetne jako dodatek do mięs i sosów, ale również jako osobna przekąska.
1.Rozgrzej piekarnik do 180°C. Wyłóż blachę do pieczenia papierem i ustaw na środku.
2.W misce wymieszaj mąkę, rozmaryn, proszek do pieczenia, cukier, sodę oczyszczoną i sól. Dodaj masło i wymieszaj, najlepiej ręką. Dodaj śmietanę i mieszaj, aż powstanie miękkie, lepkie ciasto.
3.Uformuj ciasto w kwadrat, zawiń w folię i schłodzić w lodówce przez około 15 minut.
4.Na dobrze posypanej mąką rozwałkuj ciasto w prostokąt o wymiarach około 12×30 cm i pokrój je w poprzek na 1,5-cm paski. Każdy z pasków przekręć kilkakrotnie (bez ciągnięcia), aby uformować spiralę i umieść na blasze wyłożonej papierem do pieczenia, tak aby poszczególne spirale się z sobą nie stykały.
5.Piecz około 7 minut, aż paluszki się lekko zrumienią, a następnie ostrożnie odwróć i piecz przez kolejne 3 minuty do całkowitego zrumienienia.
6.Po upieczeniu, wyłącz piekarnik i pozostaw jeszcze przez kilka minut paluszki w środku a następnie wyjmij blachę i pozostaw grissini do ostygnięcia.
- 65g mąki chlebowej
- 1 łyżeczka. drobno posiekanego świeżego rozmarynu
- 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 1/2 łyżeczki cukru brązowego
- 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej
- 1/4 łyżeczki soli
- 1 łyżka niesolonego masła (zmiękczone)
- 1/3 szklanki śmietany